CÜBBELİ AHMET HOCA’YA BÜYÜK TUZAK – FENER RUM PATRİKHANESİ VE ERGENEKON

Cemaatimiz İsmailağa ve  önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca’mız ile ilgili son günlerde gündeme gelen olaylar ; tuzak,komplo,iftira ve çarpıtmadır.Sunî deliller ile kamuoyunu yönlendirmeye çalışan medyaya karşı tek ve en kuvvetli delilimiz ; Hoca’mızın Allah yolunda çalışmasıdır.Bu kalp işidir,bizim kalbimiz ne kadar iftira atılsa ve önümüze ne kadar delil (sözde delil) konulsada hocamızın yanında olmak ve onun masumluğuna inanmaktır.Çünkü o küçük yaştan itibarek Allah’ın (Celle Celalühü) ayetleri,Rasulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in hadisleri ve Üstadımız Hacı Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhu)’nun manevi terbiyesi altında yetişmesinin yanı sıra,dünya çapında bir çok ulema ve evliya ile oturup kalkmış biri olarak kalbi bir çok pislikten uzaktır.Dediğimiz gibi,buna inanmak gönül işidir.

Bunları söyledikten sonra,bize inananlar için yazının devamını getiriyoruz.Evet,bu olanlar bir tuzak,iftira,komplo ve çarpıtma..Fakat bunları kim yaptı ? Sorunun cevabı hocamızın kürsülerden haykırdıklarında gizli.

Özellikle son dönemde artan ‘Dinler Arası Diyalog’ söylemine karşı çıkan,ayet ve hadislerle bu söylemin amacını çürüten Cübbeli Ahmet Hoca’mız,birilerinin damarına çok basmış olacak ki,böyle bir tuzak kuruldu.inler arası diyalog yalnız Türkiye’de ki Diyalogçuların değil,Uluslar Arası bir projedir.Yani oyun büyük.

Ve Dinler Arası Diyaloğun Uluslararası camiasının Türkiye’de ki temsilcisi şüphesiz FENER RUM PATRİKHANESİ‘dir.Bilmeyenler için şunu da belirtelim ki Fener Rum Patrikhanesi,İsmailağa Cemaati’nin semti olan Fatih/çarşama ile bitişiktir.(Maddeten bitişik,Manen bitişik olmaktan Allah muhafaza eylesin).Bu yakınlık,şüphesiz bu konuda etkilidir.Dinler Arası Diyalog söylemine karşı çıkan  ve son dönemde herkes tarafından dinlenen Cübbeli Ahmet Hoca bu konuda etkili olunca,şüphesiz Diyalogçu kesim bundan rahatsız oldu.Çünkü işlerine çomak sokuldu,halk bir nebzede olsa uyandı.

Peki Fener Rum Patrikhanesi böyle bir tuzak kurar mı ?

Fener Rum Patrikhanesi kendi bünyesinde böyle bir olaya kalkışamaz.Çünkü ne bir çete nede bir örgütler.Fakat çete ve örgütlerle bağlantı kurabilirler.Şunu hatırlatmak gerekir ki ; Türkiye’nin derin devleti olduğu söylenen ERGENEKON Terör örgütü soruşturmasında,Fener Rum Patrikhanesi ile bağlantılaı ortaya çııkmış,ve Rum Patrikhanesi’nin ‘İSMAİLAĞA’YI BİTİRMEK İÇİN ERGENEKON’A BAŞVURDUĞU’ telefon kayıtlari ve gizli tanık ifadeleriyle kanıtlanmıştır.Yani Patrikhane,Ergenekon ile bağlantılı.Hatırlayınız ; Cemaatimizin önde gelen hocalarından Bayram Hoca ve Hızır hoca şehit edilmişti.Ve aradan yıllar geçmesine rağmen olayın perde arkasındaki kişiler bulunamadı.

Fener rum Patrikha’nesinin ERGENEKON ile olan bağlantısına bir kanıt olarak şunu verebiliriz.

“Hükümeti yıkmaya çalışan Ergenekon terör örgütünün de, irtica kılıfıyla darbeye zemin hazırlamak amacıyla yakın takibe aldığı İsmailağa cemaati üzerinde çok ciddi planlar yaptığı açığa çıkmıştı. Cemaatin merkezi Çarşamba semti, jeopolitik konumuyla dikkat çekiyor. Fener Rum Patrikhanesi ile cemaat komşu konumunda. Ekümenlik almaya çalışan Patrikhane’nin, cemaat mensuplarının Çarşamba’da bulunmasından rahatsız olduğu ve bazı girişimlerde bulunduğu iddiaları zaman zaman gündeme geliyor. Ergenekon sanığı Erol Ölmez, Akit’e yaptığı açıklamalarda, Patrikhane’nin İsmailağa cemaatinin yok edilmesi için Ergenekon’a müracaat ettiğini ve Bayram Ali Öztürk ile Hızır Ali Muradoğlu’nun bu talep doğrultusunda katledildiğini söylemişti.”

-Bayram  hoca Şehit edildi,olayı kimlerin yaptığı bulunamadı
-Hızır Hoca şehit edildi,olayı kimlerin yaptığı bulunamadı.
-Fener Rum Patrikhanesi Diyalog faaliyetleri yürütüyor.Cübbeli Ahmet Hoca,son yıllarda etkili bir biriçimde diyaloğu çürüttü.
-Ernegekon Terör örgütüne yapılan soruşturmada ; tanıklardan Erol Ölmez’in yaptığı itirafta,Patrikhanenin Ernegekon’a “İsmailağayı birittmek için” başvurduğu açıklandı.
-Yine aynı soruşturmada,Partikhane-Ergenekon bağlantısı ile ilgili telefon kayıtlarına ulaşıldı.
-Cübbeli Ahmet Hoca kendisine susması için tehtit geldiğini ve susmazsa kendisi hakkında iftiralar atılacağını söyledi.Aradan bir kaç ay geçti ki KASET olayı meydana çıktı.
-Kaset olayı tutmayınca şimdide fuhuş çetesi ile alakalı olduğu ortaya atıldı.Ve gariptir ki birçok medya organı hızla Cübbeli Ahmet Hoca’mızı kötülemeye başladılar.

BU KADAR ŞEYİ BİR ARAYA TOPLAYINCA AKLINIZA NE GELİYOR?

(https://ucbuyuktehlike.wordpress.com)